Vyrábíme příčné nože s ozubeným nebo hladkým ostřím. Používají se především v potravinářském, obalovém a polygrafickém průmyslu pro příčné dělení různých materiálů : např. fólie, papír, karton a další.

Pro snížení rázu vznikajícího při pronikání nože do řezaného materiálu se často využívá postupný řez – tzn. nůž nemá po celé délce stejnou výšku. Pokud je důležité, aby nevznikaly boční síly, volí se obvykle mírně šípovitý tvar nože.

Velmi časté je využití těchto nožů ve vertikálních i horizontálních baličkách.

Vývoj materiálů, vhodných pro široké spektrum potravinářských produktů a používaných zejména v horizontálních baličkách přinesl nové požadavky na tvar ostří tak, aby bylo možné produkt snadno rozbalit – odtrhnout fólii.

Řešením pro velmi často používaný OPP (orientovaný polypropylén) je diagonální ostří a zejména zig- zag ostří, které poskytuje vysoký komfort koncovým zákazníkům – snadno se dostanou k produktu.

Standardně dodáváme nože bez povrchové úpravy. Na vyžádání zákazníka je možné nože opatřit různými druhy povlaků (TiN, TICN, teflon…), které zajistí :

  • zvýšenou odolnost proti opotřebení
  • snižují tření a tím pomáhají snížit náklady díky delší životnosti nožů.

Příčné nože jsme schopni vyrobit na základě technického výkresu, podle dodaného vzorku nebo navrhnout zcela nový typ dle požadavků zákazníka.

KATEGORIE